Rönningens K&RK 2009-03-28
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2009-03-28 kl. 21:16
Klass 1 - Distansritt T50 Hästar
Klass 2 - Distansritt CR50 Hästar
Klass 3 - Distansritt PP20 Hästar

Klass 1 - Distansritt T50 Hästar
Fjällnoraritten 2009
Orange nummerlapp
34 anmälda, 30 startande, 8 placerade
Premier
Tävlingsledare: Thomas Öberg
Speaker: Kjell Gyllensten
Domare: Tove Johansson, Carina Näsström, Bertil Carlson
Veterinärkommission: Maria Lampen, Hans Broström
 
PlatsRyttareHästPremieMålgångstidRidtidKm/timPuls
 UppfödareHärstamningNoteringar
1MarieLouise AnderssonMykonos ox500,00 kr 13:36:0203:06:0216,152
 Dalarnas DRFShakespeare ox - Bayano 
2Katarina NilssonCelebracion300,00 kr 13:36:0303:06:0316,143
 Roslagens R&KKTyx - Paljas 
3Linnea SvedlundPikaboo200,00 kr 13:48:4303:18:4315,156
 Dalarnas DRFProbat - Lamark 
4Maria Hagman-ErikssonWigor100,00 kr 13:56:5803:26:5814,554
 Rönningens K&RKEgmont - EmblemafBest Condition
5Tove Berner-WikNadir100,00 kr 13:56:5903:26:5914,560
 Rönningens K&RKPamir ox - Mamluk ox 
6Liza SundbergPalisa100,00 kr 13:57:0503:27:0514,556
 Rättviks RKArarat - Probat 
7Ingrid BergTennessee100,00 kr 13:57:0603:27:0614,544
 Rönningens K&RKMiranza - Sparto 
8Fannie ErikssonEl Charimo100,00 kr 13:57:5503:27:5514,456
 Bergs RFcasino - Zareef 
 
9Anita OldenburgMitzawi ox  13:57:5603:27:5614,448
 Årsta RunstenMitszia ox - Donkiszot ox 
10Amanda HallinStarlight  13:58:1003:28:1014,446
 Bjärka-Säby RF  
11Birgitta AlmlidLawrence ox  14:10:0703:40:0713,648
 Årsta RunstenJalaam ox - Zareef ox 
12Rodrigue BonnevieSilver Dearest  14:10:0903:40:0913,648
 Skånsta RyttareJalaam - Zareef 
13Anne HammarMillennia  14:10:2203:40:2213,652
 Bornsjö RFAlt - Ali Mir 
14Lovisa NordinZloty Zadac  14:22:2503:52:2512,952
 Rönningens K&RKZloty Rog - Probat 
15Josefine Westerberg-KruseLass Jennifer  14:22:3503:52:3512,948
 Roslagens R&KKSmasher (US) - Count's Pride (US) 
16Beatrize ÖbergTillbomMarzinette  14:30:5404:00:5412,548
 Rönningens K&RKGaranti - Espri 
17Gun CarlsonHakuna Matata  14:30:5504:00:5512,544
 Rönningens K&RKAziz - Zloty Rog 
18Annica Linder LöfgrenOKS Euforian  14:36:4904:06:4912,248
 Skånsta RyttareEmerald - Garanti 
19Amanda RenströmKislon Amasai  14:36:5104:06:5112,244
 Skånsta RyttareRycerz - Cashmir 
20Ella LindblomLapszus  14:51:4104:21:4111,544
 Björkviks RFBomarc - Gedymin 
21Emma JonssonGwarant  14:51:4204:21:4211,556
 Björkviks RFWadim - Preference 
22Katarina MungsgårdShams Bonita  14:51:5704:21:5711,554
 Rönningens K&RKLill Sham - Votum 
23Jacob HallencreutzThunder Beach  14:57:2504:27:2511,256
 Björkviks RFBeach Fire - Parlay RC 
24Madeleine FridlundEld  14:57:2704:27:2711,254
 Årsta RunstenOkänd - Okänd 
25Mayron SöderGready  15:01:2304:31:2311,158
 Rönningens K&RKZoot Suit - Istraeki 
26Cecilia SvärdhQuantas Chili  15:04:2404:34:2410,956
 Rönningens K&RKExtreme - Bravo Sund 
 Frida FuremanSonsierra      
 Bergs RFLord of all - net profit 
 Nathalie KarlströmZeus Ibn Enzahi      
 Roslagens R&KKEnzahi - Zloty Rog 
 Karin KnutsgårdAbrakadabra      
 Rönningens K&RKMurzyn 
 Sanna KjettselbergKurir  Utesluten, sträcka 2   
 Skånsta RyttareKarat - KismetHalt h.f mål
 Hans WallmanTS Mincitat  Utesluten, sträcka 1   
 Stockholms FKDiesel - Gokart(pl)Hög puls grind 1
 Jeanette FelediBeauty Dollar   04:06:484,9 
 Björkviks RFTap In - Hanzie V 
 Gunilla CarlsonJerrycho  Utesluten, sträcka 2   
 Rönningens K&RKTyx ox - Cassels Bruczest oxHalt h.b mål
 Anette ÖrtenbergAlmaniak  Utesluten, sträcka 1   
 Roslagens R&KKMoses El Din FA 228/97 - NimbuszHalt vf grind 1
 
till toppen

Klass 2 - Distansritt CR50 Hästar
Fjällnoraritten 2009
Grön Nummerlapp
5 anmälda, 4 startande, 1 placerade
Tävlingsledare: Thomas Öberg
Speaker: Kjell Gyllensten
Domare: Tove Johansson, Carina Näsström, Bertil Carlson
Veterinärkommission: Maria Lampen, Hans Broström
 
PlatsRyttareHästPremieMålgångstidRidtidKm/timPuls
 UppfödareHärstamningNoteringar
1Julia MalmKarras Fayt  16:04:3905:04:399,852
 Lidingö RFKarajan - Zsadinn 
 
2Terese CompierRebel Yell  16:04:4105:04:419,860
 Skånsta RyttareSamsheik - Algorytm 
3Elin EkestubbeMartec  16:04:4205:04:429,844
 Rönningens K&RKOkänd - Okänd 
 Elanor Mowbray JonesMistrals Shahina      
 Lurbo RidklubbTc Kashmir - Danser PL 
 Kristina EkEl Cristo  Utesluten, sträcka 1   
 Enköpings RKEldorado - Count CristoUtgår egen begäran
 
till toppen

Klass 3 - Distansritt PP20 Hästar
Fjällnoraritten 2009
Gul Nummerlapp
15 anmälda, 13 startande, 4 placerade
Tävlingsledare: Thomas Öberg
Speaker: Kjell Gyllensten
Domare: Tove Johansson, Carina Näsström, Bertil Carlson
Veterinärkommission: Maria Lampen, Hans Broström
 
PlatsRyttareHästPremieMålgångstidRidtidKm/timPuls
 UppfödareHärstamningNoteringar
1Marie MondrothMr.Hi-Tech (SWB)  13:17:2502:12:259,160
 Trögds RFMarwin - Imperial 
2Jörgen GustavsonP Happy Boy  13:17:2602:12:269,156
 Stockholms FKFeliciano - Torboldt 
3Linnea ModeniusSödergrenHolliday King  13:37:1702:27:178,160
 Roslagens R&KKNeapel - Probat ox 
4Francois-Xavier BonnevieCampar Said ox  13:37:1902:27:198,144
 Skånsta RyttarePhe-Magnit 
 
5Ann EnglundGrandindi  13:30:2402:30:248,040
 Dannemora RKIndianiste - Frosty Hannover 
5Ingrid GradénStrax  13:30:2402:30:248,052
 Rönningens K&RKEterno ox - Homosssa xx 
7Ingmar ZachrissonNikolajev  13:49:1202:39:127,560
 Skånsta RyttareMedalj - Gondolier 
7Charlotte HolmquistPavana  13:49:1202:39:127,544
 Skånsta RyttareKarat - Kismet 
9Charlotta CarlssonRembo  14:01:1502:51:157,040
 Angarns RyttareVairos - Duets 
10Jenny Sager TägtströmLobella Pay Roll  14:01:1602:51:167,056
 Angarns RyttareEmbassy Lobell - Speedy Crown 
11Beatrice WendtMiralj ox  13:56:2002:51:207,046
 Årsta RunstenJalaam ox - Samir ox 
12Emelie S-KajleTzaar ox  14:01:1902:56:196,856
 JohannesbergkuskImppulse ox - Eknathon ox 
13Ulrika NärforsNachura ox  13:56:2402:56:246,852
 Årsta RunstenPiechur ox - Ernal ox 
 Nathalie AlmqvistWinderful Suprise      
 Upplands Bro RFArtist 765 
 Eva MelanderDenize      
 Upplands Bro RFLofty Roderic RC74 
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport