Rönningens K&RK 2009-06-27
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2009-06-28 kl. 09:54
Klass 1 - Distansritt T100 Hästar
Klass 2 - Distansritt T80 Hästar
Klass 3 - Distansritt T50 Hästar
Klass 4 - Distansritt CR 50 Hästar
Klass 5 - Distansritt PP 20 Hästar

Klass 1 - Distansritt T100 Hästar
Uppsalaritten 2009
DM Stockholm
Gula Nummerlappar
0 anmälda, 0 startande
Tävlingsledare: Thomas Öberg
Speaker: Kjell Gyllensten
Domare: Tove Johansson, Carina Näsström, Bertil Carlson
Veterinärkommission: Maria Lampén, Hans Bröström
 
PlatsRyttareHästPremieMålgångstidRidtidKm/timPuls
 UppfödareHärstamningNoteringar
 
till toppen

Klass 2 - Distansritt T80 Hästar
Uppsalaritten 2009
DM Stockholm
Gula Nummerlappar
13 anmälda, 13 startande, 4 placerade
Tävlingsledare: Thomas Öberg
Speaker: Kjell Gyllensten
Domare: Tove Johansson, Carina Näsström, Bertil Carlson
Veterinärkommission: Maria Lampén, Hans Broström
 
PlatsRyttareHästPremieMålgångstidRidtidKm/timPuls
 UppfödareHärstamningNoteringar
1Terese CompierRebel Yell  14:58:3204:58:3216,163
 Skånsta RyttareSamsheik - Algorytm 
2Patricia SvenssonOKS Euforian  14:58:3304:58:3316,156
 Skånsta RyttareEmerald - GarantiBC
3Ida Linnea SandbergMellby Nova  15:02:5705:02:5715,860
 Dalarnas DRFSpotlite Lobell - Napoletano 
4Marie ErikssonEl Charimo  15:29:5705:29:5714,564
 Bergs RFCasino - Zareef 
 
5Anne HammarMillennia  16:00:0106:00:0113,352
 Bornsjö RFAlt - Ali Mir 
6Anita OldenburgMitzawi ox  16:00:0206:00:0213,364
 Årsta RunstenWadim ox - Donkiszot ox 
7Olof MartinssonVient ox  16:08:3706:08:3713,044
 Rönningens K&RKDonkiszot ox - Penthagonn ox 
7Mia LindgrenObelix ox  16:08:3706:08:3713,056
 Rönningens K&RKImppressive - Mamluk 
9Cecilia SvärdhQuantas Chili  16:46:3806:46:3811,860
 Rönningens K&RKExtreme - Bravo Sund 
10Lovisa NordinZlota Goraczka  16:46:4206:46:4211,848
 Rönningens K&RKZloty Rog - Probat 
11Mayron SöderGready  17:01:2607:01:2611,456
 Rönningens K&RKZoot Suit - Istraeki 
12Nathalie KarlströmZeus Ibn Enzahi  17:15:5907:15:5911,048
 Roslagens R&KKEnzahi 
 Ingrid BergTennessee  Utesluten, sträcka 3   
 Rönningens K&RKMiranza - SpartoHalt VF
 
till toppen

Klass 3 - Distansritt T50 Hästar
Uppsalaritten 2009
Röda Nummerlappar
27 anmälda, 24 startande, 6 placerade
Tävlingsledare: Thomas Öberg
Speaker: Kjell Gyllensten
Domare: Tove Johansson, Carina Näsström, Bertil Carlson
Veterinärkommission: Maria Lampén, Hans Broström
 
PlatsRyttareHästPremieMålgångstidRidtidKm/timPuls
 UppfödareHärstamningNoteringar
1Madeleine MathssonWielki Walentino  13:52:3402:52:3417,444
 Dalarnas DRFElton ox - Primo 
2Kristina HinasMy Melody  13:52:3502:52:3517,454
 StenkyrkaortenNimbusz - Imppulse 
3Maria Hagman-ErikssonPikaboo  14:02:5803:02:5816,456
 Rönningens K&RKProbat - Lamark 
4Camilla KvarnströmDandher  14:03:3003:03:3016,358
 Nerikes DRKDaneszko - Naraw Ibn Aswan 
5Josefin SvenssonSokrates ox  14:03:3103:03:3116,352
 Nerikes DRKElcatero - CadykBC
6Sophia FischerSuper Extreme ox  14:07:5803:07:5816,058
 Rönningens K&RK  
 
7Hans WallmanTS Mincitat  14:26:4803:26:4814,558
 Stockholms FKDiesel - Gokart(pl) 
8Tove Berner-WikPrylens Pepton  14:26:4903:26:4914,558
 Rönningens K&RKBrask - Balon 
9Ulrika TidicsZama ox  14:37:1503:37:1513,860
 Roslagens R&KKKismet - Zareef 
10Madeleine FridlundEld  14:53:1403:53:1412,948
 Årsta RunstenOkänd - Okänd 
11Lisa AlmGateau  14:55:0403:55:0412,848
 Björkviks RFSatyryk PL - Polder PL 
12Ella LindblomTir-Na-Nog  14:55:0503:55:0512,852
 Björkviks RFBravo Bajar - Shaa´lan 
13Thereze TillbomSaffi  14:55:1103:55:1112,860
 Rönningens K&RKAlbertus - Montanus 
14Rosanna VahlströmAbraKadabra  15:01:5504:01:5512,454
 Dannemora RKMurzyn - Rashid 
15Victoria GyllingPatzy T.H.  15:01:5804:01:5812,460
 Stora Skedvi KKosar - Västerbo Gracias 
16Ingmar ZachrissonNikolajev ox  15:02:5904:02:5912,360
 Skånsta RyttareMedalj ox - Gondolier ox 
17Birgitta AlmlidLawrence ox  15:33:3604:33:3611,048
 Årsta RunstenJalaam ox - Zareef ox 
17Lars ThunanderRobin Hood  15:33:3604:33:3611,048
 Årsta RunstenMascot ox - Songcan 
19Gun CarlsonMartec  15:37:1704:37:1710,852
 Rönningens K&RKOkänd - Okänd 
20Ellen EkmanCometen  15:37:2904:37:2910,852
 Österfärnebo RScomets tail - speedy crown 
21Elanor Mowbray JonesMistrals Shahina  15:49:2304:49:2310,452
 Lurbo RidklubbTc Kashmir - Danser PL 
22Jenny FranzenBlack Lord  16:04:2005:04:209,952
 Roslagens R&KKShakespeare - okänd 
 Kristina EvensenBang the Toecap xx  Utesluten, sträcka 1   
 Juringe RSHilti´s HutHalt HF
 Lotta NeckmanDarling Bliss xx      
 Roslagens R&KKTalinum xx (USA) - Fayruz xx (GB) 
 Beatrize ÖbergTillbomNavaho      
 Rönningens K&RKNelson 2 - Albertus 
 Charlotte HolmquistPavana  Utesluten, sträcka 2   
 Skånsta RyttareKarat - KismetDet tog för lång tid att presentera hästen Tillåten max puls är överskriden
 Mona SamlinTayma      
 Roslagens R&KKMahorka - Expo 
 
till toppen

Klass 4 - Distansritt CR 50 Hästar
Uppsalaritten 2009
Gröna Nummerlappar
9 anmälda, 7 startande, 2 placerade
Tävlingsledare: Thomas Öberg
Speaker: Kjell Gyllensten
Domare: Tove Johansson, Carina Näsström, Bertil Carlson
Veterinärkommission: Maria Lampén, Hans Broström
 
PlatsRyttareHästPremieMålgångstidRidtidKm/timPuls
 UppfödareHärstamningNoteringar
1Cecilia LindhSarah Jone  15:36:0804:16:0811,748
 Rönningens K&RKPrins Alwin 
2Maria HjalmarssonMiralj ox  16:04:2304:44:2310,556
 Årsta RunstenJalaam ox - Samir ox 
 
3Kjell ElisonM.C.Texas  16:29:1505:09:159,748
 Stockholms FKTexas - Baltic Speed 
4Marcus EdermoJonathan Joy  16:29:3405:09:349,756
 Ågesta RidklubbJanus - Pontus 
5Anita EdermoSunshines Queen Black Velvet  16:29:3805:09:389,756
 Ågesta RidklubbSynod Rembrandt - Hewid Cardid 
6Sherry MowbrayDixie  17:01:1905:41:198,848
 Lurbo RidklubbEryk 
 Jeanette FelediMoisi  Utesluten, sträcka 1   
 Björkviks RFTap In - Västerbo GraciasEj startat
 Patricia SvenssonRM Chalil      
 Skånsta Ryttare  - Sparto 
 Sanna KjettselbergKurir      
 Skånsta RyttareKarat - Kismet 
 
till toppen

Klass 5 - Distansritt PP 20 Hästar
Uppsalaritten 2009
Vita Nummerlappar
13 anmälda, 8 startande, 2 placerade
Tävlingsledare: Thomas Öberg
Speaker: Kjell Gyllensten
Domare: Tove Johansson, Carina Näsström, Bertil Carlson
Veterinärkommission: Maria Lampén, Hans Broström
 
PlatsRyttareHästPremieMålgångstidRidtidKm/timPuls
 UppfödareHärstamningNoteringar
1Jessica NordströmTuckonies Vindigo  14:03:4502:03:459,756
 Rönningens K&RKAldebran VI - Bold Vigil 
2Anna StjernstedtRamondo ox  14:03:4602:03:469,756
 Rönningens K&RKRaz Ama Naz - Samba 
 
3Ann EnglundGrandindi  14:19:4402:19:448,656
 Dannemora RKIndianiste - Frosty Hannover 
4Tuula KettunenLizzy O'Red  14:19:4602:19:468,658
 Dannemora RKRed Baron - Bold Vigil 
5Kristina EkMarvel Jet  14:26:1602:26:168,250
 Enköpings RKDelphis jet - ´That´s Terrific 
6Hanna BäckströmGeneva (F.2) (SWB)  14:26:1802:26:188,258
 Upplands-Västmanl. FKGuido (ex Gudo) - Tamburin 
 Caroline FranzenGanzir      
 Rönningens K&RKRed Baron - Danser 
 Sara NilssonMidnight      
 Rönningens K&RKWänellusion - Bajano 
 Isabella CarlssonStartsnabb JSA  Utesluten, sträcka 1   
 Enköpings RKAllgunnens Opal G 428 - Jardin 389Tillåten max puls är överskriden
 Catarina HelgezonBarefoot**  Utesluten, sträcka 1   
 Frösåkers RFanaan** - African Sky**Utesluten i förbesiktning
 Lia NilssonHarry Boy      
 Heby RFOkänd - Okänd 
 Christie BerlinFroukje      
 Dannemora RK  
 Ingrid GradénStrax      
 Rönningens K&RKEterno ox - Homosassa 
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport