Rönningens K&RK 2008-06-07
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2008-06-07 kl. 21:33
Klass 1 - Distansritt T100 Hästar
Klass 2 - Distansritt T50 Hästar
Klass 3 - Distansritt CR50 Hästar

Klass 1 - Distansritt T100 Hästar
Rönningeritten 2008
DM Uppland och Stockholm
Gula Nummerlappar
9 anmälda, 8 startande, 2 placerade
Premier
Tävlingsledare: Thomas Öberg
Domare: Tove Johansson, Carina Näsström, Bertil Carlson
 
PlatsRyttareHästPremieMålgångstidRidtidKm/timPuls
 UppfödareHärstamningNoteringar
1Ingrid BoströmKislon Amasai800,00 kr 15:59:3906:29:3915,660
 BogesundslandetRycerz - Cashmir1:a DM Stockholm
2MarieLouise AnderssonWielki Walentino500,00 kr 16:00:5106:30:5115,564
 Dalarnas DRFElton ox - Primo 
 
3Maria Hagman-ErikssonPrylens Pepton  16:02:5106:32:5115,464
 Rönningens K&RKBrask - Balon1:DM Uppland
4Lars ThunanderRobin Hood  16:47:0607:17:0613,960
 Årsta SRMascot ox - Songcan 
5Birgitta AlmlidLawrence  16:47:0707:17:0713,958
 Årsta SRJalaam GB - Zareef ox 
6Gunilla CarlsonBilly Idol  18:05:2608:35:2611,857
 Rönningens K&RKAmigo Butch - --- 
7Liselott FriederichRed Ferrari  18:54:2609:24:2610,756
 Rönningens K&RKRed Baron ox - Finn 
 Helena BonnevieSilver Dearest      
 Skånsta RyttareJalaam - Zareef 
 Lovisa NordinZlota Gorazcka  Utesluten, sträcka 4   
 Rönningens K&RKZloty Rog - ProbatHalt hf
 
till toppen

Klass 2 - Distansritt T50 Hästar
Rönningeritten 2008
Vita nummerlappar
19 anmälda, 15 startande, 4 placerade
Premier
Tävlingsledare: Thomas Öberg
Domare: Tove Johansson, Carina Näsström, Bertil Carlson
 
PlatsRyttareHästPremieMålgångstidRidtidKm/timPuls
 UppfödareHärstamningNoteringar
1Beatrice WendtJaipur500,00 kr 14:05:3003:05:3016,552
 Årsta SRJalaam GB - Samir ox 
2Sanna KjettselbergRossinni300,00 kr 14:05:3703:05:3716,560
 BogesundslandetJalaam GB 
3Patricia SvenssonNefer el Fox200,00 kr 14:05:3903:05:3916,552
 Bogesundslandet  
4Hasse WallmanMincitat100,00 kr 14:25:3303:25:3314,960
 Stockholms FK  
 
5Madeleine MathssonEyd Confect  14:36:5603:36:5614,156
 Dalarnas DRFEyd Metefas - Etnograf 
6Madeleine FridlundEld  14:36:5803:36:5814,150
 Årsta SREldorado ox - Aleppo ox 
7Rosanna VahlströmAbraKadabra  15:06:5604:06:5612,460
 Dannemora RKMurzyn - Rashid 
8Ingrid BergTennessee  15:06:5804:06:5812,460
 Rönningens K&RKRaz am Shejk - Sparto 
9Liza AlfredssonAbishar Nishaal  15:06:5904:06:5912,456
 Bysala RidklubbAsra Nishaal - Muzannif 
10Jeanette FelediThetime of my life  15:12:2104:12:2112,156
 Björkviks RFBiesolo - Smokin Yankee 
11Nathalie KarlströmZeus  15:25:2704:25:2711,560
 Roslagens R&KKenzahi - zloty rog 
12Helena AnreBorka(minimio)  15:31:0004:31:0011,356
 Bysala RidklubbMogum - Gyllbest 
13Anita EdermoSunshines Queen  15:34:3404:34:3411,158
 Ågesta RidklubbSynod R - Hewid C 
14Marcus EdermoJonathan Joy  15:34:4704:34:4711,156
 Ågesta RidklubbJanus - Pontus 
 Pia LundinMooncina  Utesluten, sträcka 1   
 Björkviks RFMr LuckenUtesluten
 Anna EdengårdKarras Fayt ox      
 ElfviksryttarnaKarajan - Zsadinn 
 Katarina MungsgårdShams Bonita      
 Rönningens K&RKLill Sham - Votum (SU) 
 Mona SamlinTayma      
 Roslagens R&KKMahorka - Expo 
 Marie BohlinEllgiza      
 ElfviksryttarnaArystoteles - Europejczyk 
 
till toppen

Klass 3 - Distansritt CR50 Hästar
Rönningeritten 2008
Vita nummerlappar
16 anmälda, 14 startande, 4 placerade
Tävlingsledare: Thomas Öberg
Domare: Tove Johansson, Carina Näsström, Bertil Carlson
 
PlatsRyttareHästPremieMålgångstidRidtidKm/timPuls
 UppfödareHärstamningNoteringar
1Anette SchaafAlmaniak  15:55:4004:35:4011,160
 Rönningens K&RKMoses El Din FA 228/97 - Nimbusz 
2Josefine Westerberg-KruseLass Jennifer  15:55:4504:35:4511,148
 Rönningens K&RKSmasher (US) - Count's Pride (US) 
3Mayron SöderGready  16:32:2505:07:2510,060
 Rönningens K&RK  
4Lotta WestmanGreianna  16:32:2705:07:2710,060
 Rönningens K&RKGaute - Greivin 
 
5Susanna BjörckRuby  16:40:1905:15:199,756
 Harbo-ortens RSZloty Rog FA 227/87 - Cashmir 
6Anna AdmanOlav  16:40:1705:20:179,660
 Rönningens K&RKPerle Troll - Skarvar 
7Tina GustavssonRub Al Chali ox  17:03:4005:38:409,060
 Fridhems R&KSNotariat ox 
8Cecilia LindhSarah Jone  17:03:4905:38:499,048
 Heby RFPrins Alwin - Aron 
9Kristina EkPolenta  17:00:4705:45:478,860
 Enköpings RKLindys´Crown - Tibur 
10Jenny HåkanssonCometen  17:13:2205:58:228,544
 Österfärnebo RSComets tail - Speedy crown 
 Mervi LaakkonenMarvel Jet      
 Enköpings RKDelphi´s Jet - That´s terrificHalt hf
 Mikaela AnderssonZoya Stretch  Utesluten, sträcka 2   
 Bysala RidklubbRosalind`s Guy - Nevle ActionUtgått EG
 Åsa LarssonAbherleen  Utesluten, sträcka 2   
 Bysala RidklubbAbha Quatar ox - Girl-WindmillUtgått EG
 Sara CereniusNafud Rayhan  Utesluten, sträcka 1   
 Rönningens K&RKShahin FA 47/91 - RamsesHalt vb
 Hanna NorinGashin el Din      
 Dalarnas DRFMoses el Din 
 Isabelle GustavssonRipkin Boko      
 Fridhems R&KSBarbecue 
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport