Tävlingsresultat      
         
Rönningens Kör och Ridklubb 2006-05-25
         
Överdomare:Britt-Marie Lindström. Domare:Margareta Svanberg. Banbyggare:Marie   FilipssonWallen. 
         
Resultatlista Klass 1  Bed: Hoppning i 2 Faser (A:0/A:0)
   
Avdelning A
       
Kategori B
       
         
1 Frida Axen Melker II Börje Sportklubb 0/0 17,9
2 Adelina Breitholtz Pegasus Trögds Ryttarförening 0/0 20,0
3 Isabell Eklöf Rudolf Valentino Björklinge Ryttarförening 0/0 25,5
4 Adelina Breitholtz Fun 2 Run Trögds Ryttarförening 0/0 26,3
5 Moa Wallin Cloetta Björklinge Ryttarförening 13 59,5
6 Anna  Karlsson Pyret Håbo Ridklubb Utesluten  
         
         
Resultatlista Klass 1  Bed: Hoppning i 2 Faser (A:0/A:0)
Avdelning A    
Kategori C    
   
         
1 Anna Axen Red hot chili Pepper Börje Sportklubb 0/4 27,9
2 Sandra Lindqvist Athlone Elise Enköpings Ridklubb 0/5 34,8
3 Gabriella Köhler Bino Enköpings Ridklubb 4 39,0
4 Evelina Lindmark Texas Action Uppsala Ponnyklubb 4 56,0
6 Miriam Bergström Gräns Corona Knivstaortens Ryttarklubb 15 66,8
3 Isabella Lundell Chiquison Säfva Ridklubb 0/Utesluten
         
         
Resultatlista Klass 1  Bed: Hoppning i 2 Faser (A:0/A:0)
Avdelning A    
Kategori D    
   
         
1 Elisa Niilivirta Watson Börje Sportklubb 0/0 20,0
2 Jenny Bredberg Coffee Säfva Ridklubb 0/0 21,5
3 Elin Fornbrandt Spring Time Lurbo Ridklubb 0/0 23,1
4 Katrin Berlin Rocky Trögds Ryttarförening 0/4 23,2
5 Kim Eriksson Hot Lips Enköpings Ridklubb 0/8 32,3
6 Sara Hagström Galliano Uppsala Ponnyklubb 4 42,2
7 Elin Edstam Lover Sabino Lagga Fältrittklubb 4 48,9
8 Mathilda Lundqvist Leony Börje Sportklubb 5 58,9
9 Linnea Edstam Fredriksbergs Oscar Lagga Fältrittklubb Utesluten  
9 Maja Olsson Heze ox Börje Sportklubb Utesluten  
         
         
Resultatlista Klass 2  Bed: A:1d
Avdelning A  
Kategori AB  
Eko Hus Cup  
     
         
1 Adelina Breitholtz Pegasus Trögds Ryttarförening 0/0 16,3
2 Frida Axen Melker II Börje Sportklubb 0/0 17,0
3 Emma Sjölander Omilla Lagga Fältrittklubb 0/0 17,0
4 Frida Axen Miss Belinda Börje Sportklubb 0/0 17,9
5 Ebba Nyberg Rustibus Knivstaortens Ryttarklubb 0/0 18,8
6 Ellinor Ählström Ivory Håbo Ridklubb 0/0 20,5
7 Stephanie Linde Biggles Knivstaortens Ryttarklubb 0/0 20,6
8 Tanya Garneland Primitiv Knivstaortens Ryttarklubb 0/0 21,0
9 Isabell Eklöf Rudolf Valentino Björklinge Ryttarförening 0/0 21,9
10 Adelina Breitholtz Fun 2 Run Trögds Ryttarförening 0/0 25,6
11 Josefin Torving Asterix Uppsala Ponnyklubb 0/0 27,1
12 Camille Tjärn Engla Crezendo Knivstaortens Ryttarklubb 0/0 30,3
13 Moa Wallin Cloetta Björklinge Ryttarförening 19 63,0
14 Anna  Karlsson Pyret Håbo Ridklubb Utesluten  
         
         
Resultatlista Klass 2  Bed: A:1d
Avdelning A  
Kategori C  
Eko Hus Cup  
     
         
1 EmmaLouise Wendin Edenhof Debouschka Björklinge Ryttarförening 0/0 14,3
2 Amanda Strid Pysen Kilens Fältrittklubb 0/0 17,5
3 Gabriella Köhler Bino Enköpings Ridklubb 0/0 17,8
4 Charlotte Fredricsson Ramona V Trögds Ryttarförening Utesluten  
5 Cornelia Sandberg Trixe Björklinge Ryttarförening Utesluten  
         
         
Resultatlista Klass 2  Bed: A:1d
Avdelning A  
Kategori D  
Eko Hus Cup  
     
         
1 Sanna Frödin Golden Victory Frösåkers Ryttare 0/0 18,2
2 Mathilda Lundqvist Leony Börje Sportklubb 0/0 18,4
2 Katrin Berlin Rocky Trögds Ryttarförening 0/0 18,4
4 Amanda Lindqvist Fagerholt Rina Enköpings Ridklubb 0/0 20,9
5 Lisa Alm Prästgårdens Zandy Lagga Fältrittklubb 0/0 21,4
6 Kim Eriksson Hot Lips Enköpings Ridklubb 0/0 28,2
7 Sara Hagström Galliano Uppsala Ponnyklubb 0/4 20,4
8 Elin Edstam Lover Sabino Lagga Fältrittklubb 4 51,3
9 Frida Norelius Thincy Uppsala Ponnyklubb 11 66,1
10 Linnea Edstam Fredriksbergs Oscar Lagga Fältrittklubb Utesluten  
         
         
Resultatlista Klass 3  Bed: Clear Round
Avdelning A  
Kategori A  
     
         
1 Stephanie Linde Biggles Knivstaortens Ryttarklubb 0 47,5
         
         
Resultatlista Klass 3  Bed: Clear Round
Avdelning A  
Kategori B  
     
         
1 Tanya Garneland Primitiv Knivstaortens Ryttarklubb 0 41,0
2 Emma Sjölander Omilla Lagga Fältrittklubb 0 44,0
3 Frida Axen Miss Belinda Börje Sportklubb 0 45,0
4 Josefin Torving Asterix Uppsala Ponnyklubb 0 46,0
5 Catrina Hammarling Granella Lurbo Ridklubb 0 50,0
6 Camille Tjärn Engla Crezendo Knivstaortens Ryttarklubb 0 53,0
7 Ebba Nyberg Rustibus Knivstaortens Ryttarklubb Utgått  
8 Josefin Torving Engla Cezar Uppsala Ponnyklubb Utesluten  
8 Ellinor Ählström Ivory Håbo Ridklubb Utesluten  
         
         
Resultatlista Klass 3  Bed: Clear Round
Avdelning A  
Kategori C  
     
         
1 Charlotte Fredricsson Ramona V Trögds Ryttarförening 0 35,0
3 EmmaLouise Wendin Edenhof Debouschka Björklinge Ryttarförening 0 37,0
3 Amanda Strid Pysen Kilens Fältrittklubb 0 38,4
4 Anna Axen Red hot chili Pepper Börje Sportklubb 0 39,0
5 Sandra Lindqvist Athlone Elise Enköpings Ridklubb 0 41,7
6 Miriam Bergström Gräns Corona Knivstaortens Ryttarklubb 0 45,0
7 Evelina Lindmark Texas Action Uppsala Ponnyklubb 0 46,0
8 Lina Wittlåck Sun Flower Uppsala Ponnyklubb 0 72,6
         
         
Resultatlista Klass 3  Bed: Clear Round
Avdelning A  
Kategori D  
     
         
1 Amanda Lindqvist Fagerholt Rina Enköpings Ridklubb 0 35,0
2 Jenny Bredberg Coffee Säfva Ridklubb 0 39,8
3 Elin Fornbrandt Spring Time Lurbo Ridklubb 0 40,1
4 Lisa Alm Prästgårdens Zandy Lagga Fältrittklubb 0 44,0
5 Maja Olsson Heze ox Börje Sportklubb 0 46,7
6 Frida Norelius Thincy Uppsala Ponnyklubb 0 47,6
7 Mathilda Lundqvist Leony Börje Sportklubb 0 48,5
8 Tina Sundberg Lidens Anemone Olands Rid & Körsällskap 4 61,9