Resultat: 050903 KM

Placerade:
1. Cecilia Svärdh Cetzy Boy 0 fel tid: 37,63 s
2. Elisabeth Söderberg Daffodil 4 fel tid: 37,72 s
 
Oplacerade:
3. Cattis Helgezon Crothon 4 fel tid: 40,36 s
4. David Mahlin Mr X (kat A) 16 fel tid: 2min12,89 s
5. Hanna Randhem Gewald Utesluten.
Domare: Elisabeth Djupfelt och Jennie Helgezon.
 

Resultat: 050706

Clear Round

Cecilia Svärdh Cetzy Boy 60cm CR

Cattis Helgezon Crothon 70cm 4 fel

Annelie Åstedt Deilicat 60cm 4 fel

Madelene BergmanWulcan 60cm 8 fel

Annelie Åstedt Deilicat 50cm Utesluten p.g.a. fel väg

Madelene BergmanWulcan 50cm Utesluten avramling.

 

Tävlingsklass

  1. Cattis Helgezon Crothon 25,23

  2. Cecilia Svärdh Cetzy Boy 30,50

  3. Lizette Öberg-Tillbom 33,09

  4. Jennie Helgezon Crothon 4 fel omhoppning

  5. Beatrize Öberg-Tillbom Navaho 4 fel grundomg.

  6. Madelene Bergman Wulcan 8 fel

  7. Annelie Åstedt Delicat utesluten vägran

Resultat: 050816

 Resultat Clear Round

Annette Schaaf Babe CR

Cecilia Svärdh Cetzy Boy 4 fel
Cattis Helgezon Crothon 4 fel

Alexandra Salmi Black Tulip utesl.
Mikaela Djupfelt Black Dragon utesl.

Resultat tävling

1. Jennie Helgezon Crothon 0/0

Oplacerade:

Cattis Helgezon Crothon 4 fel.
Cecilia Svärdh Cetzy Boy 4 fel.
Annette Schaaf Babe 8 Fel
Mikaela jupfelt Black Dragon utesl.
 

Resultat: 040822

1:a Cattis Helgezon Crothon
2:a Jennie Helgezon Crothon
3:a Jannika Nilsson Cassandra
4:a Håkan svärdh Bragello
5:a Cecilia Svärdh Bragello


 

Resultat: 040509

 

 

Resultat Hoppning 9/5

 

Tävling Junior

 

 

 

1

Therese Pettersson

Bragello

 

 

2

Lizette Öberg-Tillbom

Liten

4 fel

 

3

Beatrize Öberg-Tillbom

Navaho

4 fel

 

 

Tävling Senior

 

 

 

1

Arianne Johansson

Guri Best

 

 

2

Helene Jelseus

Amaryllis

 

 

3

Cattis Helgezon

Crothon

 

 

4

Cecilia Svärdh

Cetzy Boy

 

5

Håkan Svärdh

Bragello

 

 

6

Caroline Gille

Simlir

4 fel

 

 

 

 

 

 

 

Clear Round

 

 

 

 

Caroline Gille

Simlir

CR

40

 

Therese Pettersson

Cetzy Boy

Utesl.

50

 

Arianne Johansson

Guri Best

CR

50

 

Håkan Svärdh

Bragello

CR

50

 

Cecilia Svärdh

Cetzy Boy

CR

70

 

Cattis Helgezon

Crothon

CR

70

 

Therese Jelseus

Amaryllis

4 fel

80

 

Therese Jelseus

Amaryllis

CR

80

 

Resultat KM Hoppning 2004

 

1:a Håkan Svärdh Bragello 27,41s

2:A Cattis Helgezon Crothon 27,59s

3:a Jannika Nilsson Cassandra 28,35s

4:a Caroline Gille Simlir 32,24s

Vi gratulerar Klubbmästarna !!!!

Håkan Svärdh

Tillbaka