Rönningens K&RK 2008-06-07
EQUIPE datasystem: Senaste startlista 2008-06-03 kl. 21:57
Klass 1 - Distansritt T100 Hästar
Klass 2 - Distansritt T50 Hästar
Klass 3 - Distansritt CR50 Hästar

Klass 1 - Distansritt T100 Hästar
Rönningeritten 2008
DM Uppland och Stockholm
Gula Nummerlappar
9 anmälda
Tävlingsledare: Thomas Öberg
Domare: Tove Johansson, Carina Näsström, Bertil Carlson
 
StartnrRyttareHäst
 UppfödareHärstamningHästnr
101Helena BonnevieSilver Dearest
 Skånsta RyttareJalaam - Zareef38
102Liselott FriederichRed Ferrari
 Rönningens K&RKRed Baron ox - Finn40
103Lars ThunanderRobin Hood
 Årsta SRMascot ox - Songcan17
104Gunilla CarlsonBilly Idol
 Rönningens K&RKAmigo Butch - ---19
105Maria Hagman-ErikssonPrylens Pepton
 Rönningens K&RKBrask - Balon30
106Birgitta AlmlidLawrence
 Årsta SRJalaam GB - Zareef ox10
107Ingrid BoströmKislon Amasai
 BogesundslandetRycerz - Cashmir43
108Lovisa NordinZlota Gorazcka
 Rönningens K&RKZloty Rog - Probat35
109MarieLouise AnderssonWielki Walentino
 Dalarnas DRFElton ox - Primo45
 
till toppen

Klass 2 - Distansritt T50 Hästar
Rönningeritten 2008
Vita nummerlappar
19 anmälda
Tävlingsledare: Thomas Öberg
Domare: Tove Johansson, Carina Näsström, Bertil Carlson
 
StartnrRyttareHäst
 UppfödareHärstamningHästnr
21Madeleine FridlundEld
 Årsta SREldorado ox - Aleppo ox26
22Liza AlfredssonAbishar Nishaal
 Bysala RidklubbAsra Nishaal - Muzannif23
23Pia LundinMooncina
 Björkviks RFMr Lucken39
24Anna EdengårdKarras Fayt ox
 ElfviksryttarnaKarajan - Zsadinn2
25Helena AnreBorka(minimio)
 Bysala RidklubbMogum - Gyllbest24
26Rosanna VahlströmAbraKadabra
 Dannemora RKMurzyn - Rashid36
27Katarina MungsgårdShams Bonita
 Rönningens K&RKLill Sham - Votum (SU)15
28Marcus EdermoJonathan Joy
 Ågesta RidklubbJanus - Pontus4
29Nathalie KarlströmZeus
 Roslagens R&KKenzahi - zloty rog21
30Beatrice WendtJaipur
 Årsta SRJalaam GB - Samir ox18
31Ingrid BergTennessee
 Rönningens K&RKRaz am Shejk - Sparto8
32Sanna KjettselbergKurir
 BogesundslandetKarat - Kismet41
33Madeleine MathssonEyd Confect
 Dalarnas DRFEyd Metefas - Etnograf28
34Jeanette FelediThetime of my life
 Björkviks RFBiesolo - Smokin Yankee14
35Anita EdermoSunshines Queen
 Ågesta RidklubbSynod R - Hewid C3
36Mona SamlinTayma
 Roslagens R&KKMahorka - Expo32
37Marie BohlinEllgiza
 ElfviksryttarnaArystoteles - Europejczyk29
38Hasse WallmanMincitat
 Stockholms FK  
39Patricia SvenssonNefer el Fox
 Bogesundslandet 44
 
till toppen

Klass 3 - Distansritt CR50 Hästar
Rönningeritten 2008
Vita nummerlappar
15 anmälda
Tävlingsledare: Thomas Öberg
Domare: Tove Johansson, Carina Näsström, Bertil Carlson
 
StartnrRyttareHäst
 UppfödareHärstamningHästnr
71Mervi LaakkonenMarvel Jet
 Enköpings RKDelphi´s Jet - That´s terrific33
72Kristina EkPolenta
 Enköpings RKLindys´Crown - Tibur13
73Jenny HåkanssonCometen
 Österfärnebo RSComets tail - Speedy crown27
74Mikaela AnderssonZoya Stretch
 Bysala RidklubbRosalind`s Guy - Nevle Action37
75Åsa LarssonAbherleen
 Bysala RidklubbAbha Quatar ox - Girl-Windmill31
76Sara CereniusNafud Rayhan
 Rönningens K&RKShahin FA 47/91 - Ramses20
77Anette SchaafAlmaniak
 Rönningens K&RKMoses El Din FA 228/97 - Nimbusz22
78Josefine Westerberg-KruseLass Jennifer
 Rönningens K&RKSmasher (US) - Count's Pride (US)7
79Anna AdmanOlav
 Rönningens K&RKPerle Troll - Skarvar1
85Hanna NorinGashin el Din
 Dalarnas DRFMoses el Din46
80Mayron SöderGready
 Rönningens K&RK 42
81Lotta WestmanGreianna
 Rönningens K&RKGaute - Greivin9
82Susanna BjörckRuby
 Harbo-ortens RSZloty Rog FA 227/87 - Cashmir25
83Tina GustavssonRub Al Chali ox
 Fridhems R&KSNotariat ox6
84Isabelle GustavssonRipkin Boko
 Fridhems R&KSBarbecue5
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport